Každoročná veľká udalosť vo svete reklamy je za nami.
Môžete si ich pozrieť všetky. Alebo si môžete dať náš super rýchly sumár  TOP 3 Super Bowl Ads podľa Istropolitana Ogilvy.

 

#1

 

Uber Eats

Nostalgia je jedným z trendov, ktorý bolo cítiť z reklám na Super Bowle. A Uber Eats priniesol 90‘s sentiment s formátom Wayne’s World. Niekoho možno dostala paródia na reklamy, mňa dostala Cardi B. Lebo som teplý.

 

 

#2

Klarna

Toto je čisté WTF. Metafora na 4 malé splátky. Geniálne.

#3
Reddit

…alebo ako minúť ročný marketingový budget za 5 sekúnd.

Reddit začal ako diskusné fórum, ktoré sa pretransformovalo na plnohodnotnú sociálnu sieť a zdroj informácií a zábavy pre milióny užívateľov. Do headlines sa tento stihol dostať už skoro tento rok, keď sa komunita subredditu r/wallstreetbets zorganizovala a postarala o rozruch zmarením shortovania akcií spoločnosti Gamestop.

Svoj svojrázny zmysel pre humor si Reddit udržal aj počas Superbowlu keď do jedného z reklamných blogov nasadil svoju reklamu: jpeg obrázok s krátkym postom, ktorý sa na obrazovke objavil na 5 sekúnd.

Reddit perfektne týmto stuntom odprezentoval DNA seba a svojej komunity a zároveň teasoval divákov vedieť viac. . Myslím, že táto vec funguje síce iba preto, že ide o reddit ale zároveň musím vyzdvihnúť, že mali “gule” vytvoriť takýto WTF moment v dobe, kedy niekoho prekvapiť je stále ťažšie a ťažšie. Vypovedá o tom aj to, že ma statický obrázok s výrobnou hodnotou v desiatkach dolárov oslovil viac ako 15 celebrít na meter štvorcový pľacu. Money well spent, Reddit.

 

 

 

 

A čo bol Váš favorit?